POBJEDNICI 2. KOLA

MIRZET HALILOVIĆ

JASMINA HODŽIĆ

HIGHLIGHTS

Drugo kolo Tuzlanske trail lige, održano 18.03.2018. godine, pored učesnika i organizatora lige, svojim učešćem je upriličio i Mladen Stevanović, ultramaratonac i ironman iz Ugljevika. Ovaj “gvozdeni čovjek” je među 750 učesnika, učestvovao na triatlonu “Ironman” koji je održan u Mađarskoj. Uspješno je prošao 3.8 kilometara plivanja, 180 kilometara vožnje biciklom i 42 kilometra trčanja za 10 časova i 44 minuta. Pobjednik je Utramaratonske trke na 100 kilometara koja je održana u Beogradu, a na kojoj je učestvovalo 92 takmičara iz Slovenije, Makedonije, BiH, Srbije, Hrvatske.  Stevanović je prošlogodišnji pobjednik trke na beogradskoj Adi Ciganliji, osvojio je treće mjesto na maratonu u Novom Sadu, dok je na Beogradskom maratonu zauzeo 21. mjesto među 5.500 trkača. U Beogradu 10. marta 2018., održan je 6. Maraton maratona u disciplini trčanje na 6 sati, a Stevanović je osvojio prvo mjesto, sa vrhunskim rezultatom kada je pretrčao 82km i 300m. Stevanović već pet godina u Ugljeviku vodi i “Školu sporta” čiji je cilj da djeca kroz igru i motoriku zavole sport.